Прийом заяв на вступ до 10-го класу на 2021-2022 навчальний рік триватиме з 01 червня по 15 червня 2021 року.


Шановні батьки!

Ваші діти закінчують 9 клас, і перед вами постає питання про вибір їх подальшого шляху. Найперше питання, яку подальшу освіту ви оберете – професійну чи академічну.

Професійну освіту діти отримують у коледжах та професійно-технічних ліцеях, куди вступають після 9 класу. Її доцільно обрати, якщо дитина вже виявляє схильність до певної професії. У нинішній час величезний попит на робітничі професії і досить низький – на гуманітарні. Навчання у закладах професійного спрямування допоможе дітям зацікавитись практичним знанням та раніше отримати професію. Як свідчить досвід, сучасні діти не готові тратити роки на класичну вищу освіту і намагаються як можна раніше почати заробляти власні кошти.

Академічна освіта здобувається у 10-11 класах ліцею та підходить дитині, якщо ви плануєте її вступ до закладу вищої освіти. Учень десятого-одинадцятого класу має бути зацікавлений у навчанні, розуміти, що йому доведеться здавати ЗНО. Обов’язковими ЗНО-предметами є українська мова та математика. У 10 класі навчання є профільним, тобто один чи два предмети вивчається поглиблено, інші – лише на базовому рівні. У 10-11 класах учні опановують основи наукових досліджень, вчаться самостійно здобувати знання, беруть участь у предметних конкурсах та олімпіадах.

У 2021-2022 навчальному році Бориспільський академічний ліцей планує для десятикласників такі профілі навчання:

Профіль іноземної філології. Поглиблено вивчається англійська мова (5 годин) та німецька мова (3 години).

Математичний профіль. Поглиблено вивчається математика (6 годин алгебри, 3 години геометрії, 1 година креслення).

Біолого-хімічний профіль. Поглиблено вивчається біологія (5 годин) та  хімія (4 години).

Для цих профілів у закладі наявна матеріальна база та є кваліфіковані педагоги.

Зарахування до профільних 10-их класів буде проходити відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762 та викладеного у новій редакції згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 08 травня 2019 року № 621 та Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОНУ від 16.04.2018 року № 367


Відповідно до законодавства, у першу чергу забезпечуються місцями у 10 класі випускники  дев’ятих класів Бориспільського академічного ліцею. Учні інших шкіл зараховуються на вільні місця.

Заяви на вибір профілю батьки випускників БАЛ пишуть з 01.06.2021 по 15.06.2021 згідно з графіком, складеним класними керівниками.

Якщо кількість заяв не буде перевищувати кількість вільних місць у класі певного профілю, усі учні будуть зараховані у цей клас без конкурсу.

Якщо заяв у клас буде більше, ніж вільних місць у ньому, відбудеться іспит з профільного предмету (англійської мови, математики чи біології). Перші 30 учнів, які покажуть кращий результат, будуть зараховані. Іншим учням ліцею запропонують вільні місця у тих класах, де вони наявні.


Шановні батьки, не хвилюйтесь, якщо через вибір профілю у Вас зміниться класний керівник чи склад класного колективу. Умови навчання для усіх учнів однакові. Діти не втратять дружніх зав’язків та здобудуть нові.

Також учень має право подати документи у інший заклад освіти, де відкривається клас бажаного профілю.


Учні інших шкіл можуть претендувати на зарахування до ліцею за наявності вільних місць у класах на умовах конкурсу, після зарахування учнів нашого закладу.

Подати заяву на вступ на вільні місця у 10 клас можна з 01.06.2021 по 15.06.2021 (без свідоцтва про здобуття базової середньої освіти). 18.06.2021 буде оприлюднено кількість вільних місць та інформацію про конкурсні випробовування.

У випадку посилення карантинних обмежень, терміни вступної кампанії можуть бути змінені.

При прийняті рішення просимо вас зважити на усі чинники та керуватись виключно питанням користі дитини!