Річне оцінювання для учнів, що навчаються на екстернатній формі навчання

Згідно з “Положенням про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти” екстерном є особа (незалежно від віку), зарахована (переведена) на екстернат для самостійного засвоєння освітньої програми протягом навчального року та проходження річного оцінювання та/або атестації.

Отже, дитина, яка протягом року навчалась екстернатно, мала самостійно засвоїти програму, яку було оприлюднено на нашому сайті, та скласти іспити для переведення до наступного класу.


Алгоритм проходження річного оцінювання у 2022-2023 н.р. (неактуальний, але у 2023-2024 році алгоритм буде подібний):

1. Переконайтесь, що маєте доступ до КласРуму. Зробіть це до 02.05.2023 року.

Яким чином відбувається вхід у особистий кабінет?
  1. Відкрийте браузер Гугл-Хром.
  2. Переконайтесь, що Ви вийшли з усіх попередніх облікових записів.
  3. Зайдіть за посиланням https://classroom.google.com/
  4. Введіть свій логін та пароль (ви його використовували раніше при дистанційному навчанні).
  5. Прийміть запрошення до курсу Екстернат.
  6. Якщо є проблеми з входом – зверніться до класного керівника.

2. Виконайте завдання для перевірки технічних можливостей. Воно буде доступне з 02.05.2023 року до 10.05.2023 року. Це завдання не впливає на оцінку, а призначене лише для того, щоб перевірити, чи бачить дитина завдання і чи може надіслати виконану роботу в заклад.

3. Ознайомтесь з графіком проведення контрольних робіт, який буде доступний на платформі з 02.05.2023.

4. Зверніть увагу, що у графіку є усі предмети, що входять до освітньої програми. Це вказано у Положенні про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти: “Річне оцінювання проводиться з усіх навчальних предметів, обов’язкових для вивчення відповідно до освітньої програми”.

5. Дитина, яка пише контрольні роботи, має увійти на платформу за 10 хвилин до початку контрольної, налаштувати камеру та звук, підписати аркуш для роботи за поданим зразком, задати вчителю запитання, якщо вони виникли.

6. Перед початком роботи з’явиться завдання. Виведіть його на екран і починайте роботу. Одночасно працюватиме декілька учнів з вашої паралелі та один вчитель. Не лякайтесь – це звичайна контрольна робота, яку дитина виконує з дому.

7. Для забезпечення академічної доброчесності просимо учнів працювати з увімкненою камерою. Наше завдання – перевірити рівень знань дитини, тому просимо батьків утриматись від підказок.

8. Після написання роботи слід сфотографувати чи відсканувати її, прикріпити на платформу і надіслати нам протягом 10 хвилин після завершення роботи..

9. Оцінка, яка буде виставлена за роботу, буде доведена до вашого відома на цій же платформі.

10. До 26.05.2023 року ви отримаєте повну інформацію про результати річного оцінювання.


Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти:

За результатами річного оцінювання здобувача освіти педагогічна рада закладу освіти може прийняти одне з таких рішень:

1) про продовження здобуття освіти за індивідуальною формою – у разі встановлення рівня результатів навчання здобувача освіти не нижче середнього;

2) про переведення здобувача освіти на інституційну форму здобуття освіти – у разі встановлення початкового рівня результатів навчання або непроходження здобувачем освіти річного оцінювання без поважних причин з одного або кількох навчальних предметів.

Отже, при написанні контрольних робіт з результатами 4-12 балів дитина буде переведена до наступного класу або випущена зі школи.

У випадку засвоєння учнем програми на початковому рівні (1-3 бали), батькам буде рекомендовано змінити форму навчання. Це питання вирішуватиметься з урахуванням індивідуальної ситуації кожної родини. Але найбільш доцільно у цьому випадку – залишити дитину на повторний курс на очній формі навчання.

Якщо учень не з’явився на написання контрольних робіт – він не буде переведений до наступного класу

Головний пріоритет – збереження життя і здоров’я кожної дитини.

Але право на освіту – важливий момент. Дитина має здобувати знання у найбільш зручний для неї спосіб. Наш ліцей є закладом інституційної (очної) форми навчання, тому сподіваємось, що наступного навчального року усі наші учні зможуть постійно навчатись очно, спілкуватись з однолітками та вчителями.

Бажаємо успіхів у проходженні річного оцінювання! Ми цінуємо кожного свого учня і чекаємо його повернення у ліцей.