Ваші питання – наші відповіді

Під час анкетування ми отримали багато порад та побажань від батьків. Дуже дякуємо за теплі слова, на які ви були щедрі цього року. Втім, нам є до чого прагнути, тому ми вдячні і за зауваження. Будемо працювати і вдосконалюватись.

Але є питання, які хвилюють багатьох. Вважаємо, потрібно дати відповіді. Адже секретів від батьків у нас немає.

Друга зміна – чи можливо без неї?

Отже – треті класи ідуть у другу зміну. Варто зауважити, що про це ми попереджали 2 роки тому: https://i-visti.com/news/6454-akademchniy-lcey-pracyuvatime-u-dv-zmni.html Прочитайте статтю уважно, там саме про треті класи.

Замість трьох класів на паралелі (як розраховували проектанти) ми маємо шість-сім класів. Коли ліцей побудували, у ньому було 12 кабінетів для початкового навчання (з відповідними партами та  обладнанням). За необхідністю, за два роки ми «забрали» у старшої школи ще 4 кабінети. Дозамовили парти, дошки, ноутбуки. Отже, початкова школа розміщується у 16 класах. Старшій школі залишився 21 кабінет. Забирати більше нічого, адже 7 паралелей з 5 по 11 клас теж треба десь посадити. До того ж, малечу не посадиш у кабінет до старшокласників – висота парт, ніякого середовища НУШ, туалет, спільний з дорослими дітьми… Не можна.

Отже, маємо 16 кабінетів і 22 класи початкової школи. Відповідно, шістьом класам доведеться навчатись у 2 зміну. Четвертих класів усього три. Їхніх кабінетів для першокласників замало. Саджати у другу зміну три третіх і три четвертих класи? А як справедливо відібрати треті класи для другої зміни? Ніяк. Тому усі треті класи йдуть у другу зміну разом, щоб не ставити дітей у різні умови.

Те що у нас буде друга зміна – це дуже прикро. Її не любить ніхто – ні діти, ні учителі. І те, що для батьків це важко – цілком погоджуємось. Але ж така ситуація майже в усіх школах міста, Бориспіль переповнений. На жаль, це реалії, які ми не в силах змінити. Давайте спробуємо змінити ставлення до ситуації та разом зможемо знайти позитивні сторони. Адже без нових побудованих шкіл усі ми надовго приречені учитись у дві зміни.

 У класів за програмою «Інтелект України» занадто складна програма, тому вони можуть навчатись лише у І зміну.

Для однієї дитини програма «Інтелекту» легка, для іншої – НУШ важка. Вибір програми – це добровільне рішення батьків, і завжди можна перейти у клас НУШ. Пільг не буде для жодного класу. Усі наші діти мають право на однакові умови навчання.

Якби у ліцеї навчались діти лише «по прописці», під ліцеєм зранку не було б стільки машин.

Так, ми теж бачимо, які затори вранці під ліцеєм. Проблема у тому, що ми не маємо права перевіряти реальне місце проживання дитини. Пред’явлення будь-якого документу з затвердженого переліку є підставою для зарахування у 1 клас. Навіть якщо ми точно знаємо, де насправді живе дитина. А з вас ніхто, часом, не прописував до себе подружку, щоб допомогти влаштувати дитину в ліцей? «Ми хочемо, щоб не було корупції, але щоб кум усе міг порішати…» Нам усім треба починати з чесності.

Хочеться мати велику перерву, хоча б на пів години.

Можливо. Потрібно обдумати. Але у цьому випадку інші перерви будуть маленькі.

Є зауваження щодо відсутності екскурсій, спільних заходів з іншими класами, можливо, спортивних, а також відсутність батьківських зборів (за рік не було жодних).

Екскурсій цього року проводити не можна було через КОВІД-19. Дехто «по партизанськи» вибирався, але це заборонено! Те саме стосувалось заходів між класами. Самі скучили за позакласною діяльністю. А щодо батьківських зборів – ми не рекомендуємо їх проводити. По перше – КОВІД. По друге – на зборах заборонено обговорювати поведінку та успішність дітей. Набагато корисніші – індивідуальні бесіди учителя і батьків. Покладаємо великі надії на електронний щоденник. Це має покращити комунікацію. От відсутність спортивних заходів – наш прокол, наступного року активізуємось.

У їдальні часом холодні страви. Хочеться, щоб такого в подальшому не було.

Так, це прикро. Зазвичай столи для початкової школи накривають на 180 осіб. Поки накривають останній стіл, перший дійсно уже може захолонути. А якщо клас трохи затримується на сніданок – за цей час температура втрачається. Втім, холодна їжа – неприпустима. Будемо розробляти графік харчування більш уважно. На наступний рік у наших планах удосконалення харчування.  Відповідно до нових норм відбудуться зміни у меню. Перегляньте на нашому сайті закладку Харчування, де розміщена інформація з цього напрямку.

Вчителі мають бути більш привітними до дітей, поважати їх.

Гадаємо, що наші вчителі не принижують учнів. Якщо виникають непорозуміння з певним педагогом – варто це обговорити конкретно. Вважаємо, що повага між учнем та вчителем має бути взаємною. На жаль, часом бачимо зневагу дітей і до технічного персоналу, і до педагогів. Толерантність – це те, що ми пропагуємо у ліцеї.

Є бажання перебувати на подвір’ї школи з метою відпочинку та заняття спортом до 22.00 в усі дні тижня.

Територія Бориспільського академічного ліцею – це громадське місце, яке працює згідно з графіком. У нашому випадку Пн-Сб з 7.00 до 21.00. Графік складений з урахуванням часу роботи двірників (а вони працюють з 06.00, щоб подвір’я було чистим) та здатністю сторожів контролювати стан матеріальної бази. Адміністрація дуже переймається збереженням усього, що має ліцей, адже усе обладнання дороговартісне. Ми раді гостям, але, на жаль, часом вони порушують правила поведінки: смітять, курять, вигулюють собак. Без належного контролю безлад та руйнація почнеться дуже швидко. Тому вважаємо, що графік роботи ліцею – хороший компроміс між потребами громади та нашими можливостями.

Ми не мали повної інформації про успішність дитини. Потрібно покращувати комунікацію  з батьками

Впровадження електронних щоденників вирішить цю проблему. Плануємо з 1 вересня за допомогою платформи Атомс інформувати батьків про оцінки та відвідування дітей. Але проконтролюйте, щоб ви мали доступ до акаунту дитини. Переконані, що учні 7-11 класів будуть не в захваті від «зайвих знань» батьків.

11 Comments to “Ваші питання – наші відповіді”

 1. Для однієї дитини програма «Інтелекту» легка, для іншої – НУШ важка. Вибір програми – це добровільне рішення батьків, і завжди можна перейти у клас НУШ. Пільг не буде для жодного класу. Усі наші діти мають право на однакові умови навчання. На рахунок нашого вибору програми все вірно. Але ж треба враховувати об’єм роботи та матеріалу, який треба обробити і вивчити. Справа не в пільгах і особливому ставленні. Тут дійсно треба замислитися над тим, коли і як дітям якісно обробляти, вивчати весь матеріал. Погодьтеся, що матеріал інтелект класу набагато об’ємніший ніж у звичайному. Рахують, що друга зміна зведе всі старання учиьелів і учнів за 2 року на нєт.

 2. Ця прорама буде певною мірою складнішою за НУШ до самого кінця. То класи Інтелекту тримати у першу зміну весь час? Не забувайте, що 3 клас по суті йде в підзміну, тобто уроки розпочинатимуться о 12.30 і о 16.50 будуть закінчені. У другому класі у цей час вони готували уроки та відвідували курси – і прекрасно справлялись. Абсолютно впевнені, що деградації не відбудеться.
  Абсолютно згодні, що другої зміни бажано уникати. Але найближчі роки у місті ситуація зі школами буде катастрофічною. Друга зміна хвилею накриває усі навчальні заклади у величезних обсягах. Нам усім доводиться пристосовуватись до цих реалій

 3. Добрый день!нам нужен новый пароль чтоб войти в Класрум.Как его получить?

  1. Відповідь надіслано на Вашу електронну пошту

 4. Як можна потрапити до ліцею у 2 клас, за місцем прописки відносимось до Ліцею.Кожний має право на освіту,тому велике прохання прийняти до ліцею,бо це сталася велика проблема ,коли переїхали з іншого міста, дитині в школу треба ходити чи ні,або нам звертатися до Департаменту Освіти

  1. Відповідь надіслано на Вашу електронну пошту

 5. Добрий день. Цікавить, яка наразі температура повітря у класних приміщеннях, 1 поверх. Вчитель повідомив,що у класі дуже жарко. Цікавить, наскільки це “дуже” сягає. Дякую за відповідь.

  1. Доброго дня! У кожному класі є можливість регулювання температури на кожній батареї. За бажанням можна вимкнути батарею повністю або увімкнути на максимум. Тому у кожному класі температура своя. Наголошу ще раз учителям про цю можливість.

   1. Добрий вечір. Дякую! Можливо, вчитель не знав) Дякую за відповідь!

 6. Питання чому в закладі освіти на який з бюджету на модернізацію харчоблоку було виділено більше півмільйона гривень не запроваджено мульти профільне харчування як в інших містах в звичайних школах є 4види меню на вибір ще й безкоштовні сніданки для всіх дітей з 1-4 клас?

  1. Доброго дня! На модернізацію нашого харчоблоку кошти не виділялись, адже ліцей побудований три роки тому, всі кошти були закладені у будівництво. Оснащення харчоблоку коштувало дорожче, ніж півмільйона, тому, можливо, Ви нас сплутали з іншим закладом. Погоджуємось, що харчоблок у нас сучасний. Щодо мультипрофільного меню. На кожній перерві (з першої по останню) ми харчуємо близько 180 осіб. За день у нас іде до 800 порцій. Така величезна маса дітей не встигне харчуватись мультпрофільно, особливо початкова школа. Для них столи накриваються помічниками кухарів, щоб діти прийшли, сіли і поїли без черг. Навіть з таким підходом перерви ледве вистачає. Старші учні можуть вибрати з двох меню (до речі, старші їдять пречудово і на страви не скаржаться), їх менше їсть, ніж малечі, і кухарі встигають їх обслужити. За номативами у нас працює 3 кухарі, тому їх можливості не безмежні. Щодо безкоштовних сніданків – це рішення приймає міська влада, виходячи з місцевого бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *