Ваші питання – наші відповіді

Для нас важлива думка батьків про те, як налагоджений в ліцеї освітній процес, наскільки комфортно навчатись учнями, що педагогічному колективу вдається, а що – ні. Саме тому ми провели анкетування для батьків, у якому попросили висловити свої думки про другий рік роботи Бориспільського академічного ліцею. Зокрема, в опитуванні була можливість поставити питання адміністрації та висловити свої побажання. Ми проаналізувати та взяли до уваги усі проблеми закладу та пропозиції. Але певні, батьки чекають відповіді на запитання, що їх хвилюють. Тому ми зібрали найбільш хвилюючі епізоди нашої діяльності та хочемо їх прокоментувати.

«Електронний журнал та особисті кабінети учнів є необхідними. Батьки будуть здійснювати контроль за оцінками і їм буде легше тримати зв’язок з учителями-предметниками»

Погоджуємось повністю. Плануємо оптимізувати платформу «Класрум», додати до неї початкову школу та користуватись у наступному році. Навряд чи за рік ми повністю перейдемо на електронний журнал, але кроки до цього вже здійснюємо. Щодо комунікації з учителями – за літо ми продумаємо систему, при якій батьки матимуть змогу спілкуватись з кожним учителем-предметником своєї дитини.

«Друга зміна – дуже небажано!»

Другої зміни не хоче ніхто, а учителі – найбільше. Втім, ситуація у місті зараз така, що у дві зміни навчають усі освітні заклади (крім ЗОШ №7). У деяких школах (ЗОШ №1, ЗОШ №6, гімназія «Перспектива», спеціалізована школа лінгвістики) навіть друга зміна вже ледве вміщається у кабінетах. Тому створювати елітні умови для учнів однієї школи не дуже чесно. Адже всі діти мають однакові права.

«Харчування має охоплювати усіх бажаючих, бути смачнішим, різноманітнішим, навіть, якщо буде дорожчим»

О, харчування – це дійсно наше слабке місце. Зусилля, затрачені адміністрацією на організацію харчування, просто титанічні, тоді як результат хотілося б кращий. Причин багато, а головна – кадрові питання. Знайти відповідальних працівників кухні відверто складно. Але то вже не проблеми батьків. Обіцяємо, що боротьбу за смачну їжу ми не припиняємо і, врешті, маємо перемогти!

«Форма одягу не має бути занадто вільна»

Згодні на всі 100 відсотків. Шкільну форму, звісно, відмінили, і вимагати її ми не маємо права. Але збираючи дитину у ліцей гляньте, як вона одягнена. Все ж таки коротенька спідничка чи рвані джинси більш доречні в інших локаціях. Кольори ядучого кольору можуть заважати іншим учням. А змагання «у кого крутіше вбрання» ніяк не допомагає дружнім стосункам у підлітків. І заздрість, і гордощі – не ті емоції, що потрібні дитині. Тому домовимось? Охайний, чистий одяг, спокійних кольорів та адекватної довжини.

«Впровадження якомога більшої кількості гуртків та секцій. Зокрема з баскетболу»

Зробимо! Крім танців, гімнастики, футболу та таеквондо, які працюють у нас як платні гуртки, плануємо безкоштовні – малювання, баскетбол, волейбол, шкільний театр, відеостудія. Може ще щось придумаємо. У вересні розклад гуртків буде на сайті.

«Велика проблема – діти не вміють бути дружними, ображають одне одного, і не завжди знають до кого звернутись, коли їм некомфортно в колективі»

Повірте, ця тема болюча для кожної школи. Як правило, починаючи з шостого класу, діти вибудовують свої перші дорослі стосунки. І це дуже болючий процес. Мабуть кожна людина підлітковий вік переживає важко. Крім того, діти цього покоління мають проблеми зі спілкуванням. Учителі попереджують багато конфліктів, але частину, звісно, пропускають. Якщо Ви бачите, що у дитини явно проблема в класі, зверніться до класного керівника, соціального педагога, психолога або напишіть у скриньку довіри, що у нас на сайті. Певні, спільними зусиллями ми допоможемо дітям. Хоча дорослішати все одно тяжко…

«Хотілося б, щоб навчальні предмети викладалися більш цікаво, а не сухо по підручнику».

Стикаємося з тим, що один і той же урок у одного й того ж учителя для різних дітей сприймається неоднаково. Комусь цікаво, комусь нудно. Звичайно, вчитель має використовувати різні методи, щоб зацікавити учнів. Але не забувайте, що чим старша дитина, тим менше гри на уроках. Навчання не може бути легким. М’язи не накачаєш, якщо не прикладати зусиль. З розумом та ерудицією так само. І, на жаль, навіть найцікавіший урок часто не може конкурувати зі смартфоном під партою… Часто заглядаю на уроки фізики – безліч обладнання, часто лабораторні, більшість дітей фізику у нас люблять. Але теж не всі )))))

«Чому при 12-ти бальній системі оцінювання майже ніколи не ставлять найвищий бал?»

Існують державні критерії оцінювання. Ось що там говориться про 12 балів: «Учень (учениця) має системні, міцні знання в обсязі та в межах вимог навчальних програм, усвідомлено використовує їх у стандартних та нестандартних ситуаціях. Уміє самостійно аналізувати, оцінювати, узагальнювати опанований матеріал, самостійно користуватися джерелами інформації, приймати рішення». На п’ятибальну систему – це п’ять з плюсом. У кожному предметі ще є уточнення до критеріїв. Але загалом – 12 може ставитись за самостійне вирішення творчого завдання, з самостійним пошуком інформації на найвищому рівні. З наступного року ми обов’язково приділимо час критеріям оцінювання, щоб учні і батьки добре знали, що означає та, чи інша оцінка.

«Ввести предмет «Психологія и етика сімейного життя». Враховувати релігійні, моральні принципи».

У нас навчаються діти з різних сімей, які належать до різних релігійних конфесій та мають різні погляди на виховання. Ми з повагою ставимось до права кожної родини, обирати ту інформацію, яку вони хочуть подати своїм дітям. Звичайно, виховувати загальнолюдські цінності (доброту, милосердя, чесність, толерантність) та закликати до здорового способу життя – прямий обов’язок освітнього закладу, що ми і намагаємось робити. Часом, з відома і погодження батьків, влаштовуємо бесіди з актуальних тем чи зустрічі. Але вони не носять обов’язковий характер і дозволяють батькам вирішувати, що з наших заходів прийнятно для їхньої дитини.

«Учителям треба бути ніжнішими до дітей, а класним керівникам – уважнішими».

У першу чергу учитель має виконувати свої обов’язки та бути справедливим.  Звичайно, толерантність і повага до дитини має бути присутня. А от щодо ніжності і любові – тут як пощастить. Любити 200-300 учнів і встигати за урок зазирнути у душу кожного – повірте, практично неможливо. Щодо класних керівників – на них дійсно велика відповідальність.

«Вчителі мають бути зацікавлені у гарних оцінках».

Вчителі мають бути зацікавлені у знаннях. Роль оцінки у нашому суспільстві дуже перебільшена. Якби ми не прагнули, щоб власна дитина завжди була найкращою, ми б спокійно сприймали, що фізику вона знає краще за мову, а малювати не вміє взагалі. Головне в оцінці, щоб дитина розуміла, за що саме вона її отримала. І немає ніякої трагедії, що певні предмети вона знає не так добре. Об’єктивність краще за штучно підвищені оцінки «аби тільки не було претензій».

«Потрібно більше уроків англійської»

Усі години, які ми маємо вичитати згідно з програмою, проводяться. Додаткові голини варіативної складової ми по можливості віддаємо на англійську. Сподіваємось, що з упровадженням реформи освіти щось зрушиться на краще у цьому питанні. За бажанням батьків, можемо запровадити додаткові платні освітні послуги.

«Більше ніякої дистанційної освіти»

Згодні! Усім колективом згодні – тільки очна форма навчання!

«Якщо дитина планує навчатися у 10 класі, то не повинно бути ніяких екзаменів (як у цьому році). Чому, ми якщо не здамо екзамен у свій профільний клас, то маємо обирати нову школу? Це дуже не справедливо!!!!!!! Ви забираєте право на освіту у дитини!!!!»

Аж ніяк. Якщо дитина не пройде вступний іспит у клас обраного профілю, ми запропонуємо їй місце у класі, де є вільні місця. Ніхто не змушуватиме Вас змінювати заклад. Інша справа, що Ви маєте право це зробити. Ми керуємось інструкцією, яка є обов’язковими документом для нас. До того ж, у чому несправедливість – учні нашого ліцею отримують перевагу перед іншими. Випускники інших шкіл можуть претендувати на вступ тільки після зарахування наших учнів. Ну а наші дев’ятикласники рівні у своїх правах обрати один з профілів, які ми пропонуємо. З 2024 році вступ до 10 класу буде проходити як вступ до коледжу, це вже буде більш серйозно.

«Діти, які погано навчаються, не мають навчатися в ліцеї. Необхідно перевіряти знання при вступі. Крім того, потрібно виключати дітей з поганою поведінкою».

Як різняться думки батьків! Які ж діти мають пріоритетне право навчатись у БАЛ? Двох думок немає – згідно з діючим законодавством усі діти рівні. Дискримінації за жодною ознакою бути не може. Як би погано не навчалась дитина – це не привід для виключення. До речі, слабка у навчанні дитина може бути талановита у чомусь іншому, або просто хороша людина. Порушники поведінки дійсно становлять проблему. Але законного способу виключити хулігана з державного закладу освіти немає. Тому тільки робота, тільки співпраця батьків і учителів. Найчастіше, діти які погано себе поводять, просто привертають до себе увагу. Працювати з ними, не втрачаючи терпіння – ось наше завдання.

«Більше свіжого повітря для учнів!»

Перша і остання четверть – двері ліцею відчинені. Усі площадки для дітей у вільному доступі. Під час другої і третьої четверті просимо не покидати приміщення. Причин декілька. По перше вибігають на холод розхристані, або взагалі без куртки. По друге – наганявшись, пітніють і знаходяться надворі мокрі. Потім відчиняють вікна і таким чином прохолоджуються. У випадку снігу додаються мокрі ноги та сніжки за пазухою. Старші учні намагаються курити просто під вікнами сусідніх будинків. Ну і збігати за перерву у Макдональдс чи Фору – страшенно хочеться. А нам хочеться – щоб діти були здорові! А от прогулянки та уроки на свіжому повітрі – будемо рекомендувати учителям проводити частіше.

«Більше роботи психолога!»

Психологів на школи треба більше! Один психолог на 1000 учнів – це навіть не смішно. Цьогоріч наша Ірина Володимирівна зробила дуже багато. Але якщо весь об’єм роботи поділити на кількість учнів, то кожному попало уваги зовсім недостатньо.

«Більше камер спостереження»

У нас їх 50! Було б ідеально накрити увесь ліцей, але це близько 10 000 м2

«Більше екскурсій»

Будемо старатись. Головне, щоб через пандемію у вересні їх вже дозволили проводити.

«Більше цікавих заходів! Також потрібно залучати до проведення заходів більшу кількість учнів. Обов’язково анонсувати заходи, що плануються»

Шукаємо творчого педагога-організатора! Тоді усього буде дійсно більше. Бо ідей багато, аби було кому їх реалізувати. Інколи може здатись, що усі наші заходи – це дуже легко. Але ні, щоб ідея «вистрілила», скільки туди треба вкласти праці… А анонси будуть – обіцяємо!

«Чи функціонуватиме надалі літній табір?»

Звичайно. І літній для малечі, і мовний для старших. Обовязково. Це нам цього року коронавірус все зіпсував.

Відповідала директор ліцею О.М.Пономарьова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *